1. Kereskedelmi fogás:
    • Tim vázában rakja ki a virágot és azzal együtt adja el, azzal az engedménnyel, hogy amennyiben a vázát később a vevő visszahozza, úgy visszakapja a váza árát (kissé csökkentett áron);
    • Olyan termékeknél, amelyeket nehéz eladni (pl. egy különleges alakú váza) azt feldíszítve, kidekorálva rakja ki az üzletben a vevőknek pedig felajánlja, hogy ahányszor visszahozza, annyiszor komponál bele valami újat virágokból;

A lényeg, hogy szolgáltatással lehet a vevőhöz közelebb kerülni.

 

  1. A boltnak mindig tökéletesnek kell lennie kinézet és arculat szempontjából. Olyannak kell lennie, hogy az oda betérő hölgyeknek ugyan olyan katarzis élménye legyen, mint a férfiaknak egy autósboltban.
  2. A boltban mindig kell lennie készen kötött csokornak, kompozícióknak, amelyekből már választani is lehet.
  3. De nem csak a boltnak, hanem a körülötte lévő placcnak, udvarnak vagy járdának is tökéletesnek kell lennie. Az üzlet előtt elhelyezett árunka is szépnek, gusztusosan elrendezettnek kell lennie. A kinti árun is mindig fel kell tüntetni a megnevezést, árat, mennyiséget.
  4. Az üzlet kirakatának mindig meghökkentőnek kell lennie. Kell hogy legyen benne valami, ami biztosan megragadja a vevő szemét. (Szexivé lehet tenni pl. anthuriummal. Vagy fel lehet kelteni az emberek kíváncsiságát azzal, ha letakarjuk a kirakatot és csak lukakat hagyunk, ahol be lehet kukucskálni, leskelődni.) Hogy ezt sikerült-e elérnünk, arra a legjobb módszer a tesztelés. 100m-re az üzlettől kérdezzük meg a járókelőket, hogy tudnak-e a közelben virágboltot. Ha nem, akkor nem jól hívja fel magára a bolt a figyelmet. Ha az a válaszuk, hogy igen, akkor viszont azt is érdemes megkérdezni, hogy milyennek tartják, gondolják.
  5. Üzletfelek, további vásárlók felkutatása: kéthavonta felkerekedik egy csomó kompozícióval és virággal, majd elmegy a potenciális üzletfelekhez (cégekhez, stb.) és otthagyja ajándékba a  virágait a recepciósnak. Ha valaki nem kér a szolgáltatásaiból, akkor is megy és viszi és adja, mert virágot adni sohasem ciki. Ezzel a technikával sokkal többet lehet elérni, mert személyes a kontaktus. Mindig van benne egy másik fél, aki közvetlenül kapja az ajándékot (a virágot). A termék maga a marketingeszköz. Az így született üzleti kapcsolatok mindig hosszú távra szólnak és nem csak egy üzletfelet jelent.
  6. Szolgáltatások nyújtása:
    • Anyák napjára kitalálták a ’virágreggelit’. Ez azt jelenti, hogy az anyák napjára rendelt virág mellé egy üveg pezsgőt és két poharat is kiszállítanak. Kezdetben 5-6 megrendelésük volt, ez mára 150 fölé emelkedett.
    • Minden gyerek, aki bemegy az üzletbe anyák napján, az kap egy szál virágot ingyen. Üzleti megfontolás ebben: Ha egyszer benn jártak a boltban, akkor legközelebb is oda fognak nagy valószínűséggel visszatérni.
  7. Új technikák alkalmazása: ragasztóval befújják a növények leveleit és különféle anyagokat ragasztanak beléjük (pl.: glitter, hungarocellgolyók, stb.). Ilyenkor úgy alkalmazzák a csokrot és a növények leveleit, mint üzenethordozó felületeket.
  8. A termékek üzletben való kiállításakor figyelembe veszik a vásárlói szokásokat. Így a hét végén főleg olcsóbb csokrokat és növényeket raknak ki, mert a fiatalok akkor járnak vásárolni. Hétközben inkább a jelentősebb összeget képviselő csokroké a főszerep, mert akkor jellemzően a tehetősebb réteg jár vásárolni.
  9. Mindig van a boltban olyasmi, ami irreálisan drága önmagához képest. Extravagáns. Meglepő. És sikerül is ezeket a kompozíciókat eladni, mert van akit éppen ez ragad meg. Ha nem próbálja meg a virágkötő és nem rakja ki, akkor sosem fogja megtudni, hogy mit adhatna még el.
  10. Mindig azok az áruk, termékek mennek üzletszempontjából a legjobban, amelyek kinn vannak a kirakatban. Ugyan az a séma, mint a ruhásboltoknál. A magyar üzletek ebből a szempontból nem rosszak, de hiányosságuk, hogy nincsenek termékcsaládok. Az emberek szeretnek több termék közül választani egy családon belül. Az emberek szeretik a mennyiséget.
  11. A nagy virágos ünnepeket nem a profit megszerzésére kell felhasználni, hanem a vevők elkötelezésére. Érdemes az ünnepeket arra használni, hogy a versenytársakénál alacsonyabb áron adott termékeken keresztül becsalogassuk boltunkba a vásárlókat. A kedvező ár azt fogja eredményezni, hogy legközelebb is minket fognak vásárolni, amikor már viszont a versenytársakénál magasabb áron kínált termékeket is inkább nálunk fogják megvenni, mert nem fognak az árkülönbségekre koncentrálni annyira.
  12. Mosolygós és kedves, jó megjelenésű eladókat! A szakmát és az értékesítést meg lehet tanulni, a pozitív hozzáállást, mosolygást viszont nem. Amit viszont minden vevő keres: a kellemes társaság, eladó, üzlet.
  13. A profit mindig az asztal alatt van!